דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מִשְׁפָּחָה וּקְהִלָּה

סבא וסבתא

הקשר בין סבא, סבתא ונכדים/ות הוא קשר יקר וחשוב וחיוני לשמור עליו גם מרחוק בין מפגש למפגש. אספנו כמה ספרים וכמה רעיונות לזמן משותף של משחק ויצירה עד המפגש עם סבא וסבתא וגם לרגע של אחרי הנשיקות והחיבוקים.


קלפי משחק לעידוד שיחה - היום כשתתקשרו לסבא וסבתא קלפי השיחה האלה יעשו את כל ההבדל!מנהלים שיחת אלף בית - כל אחד בתורו צריך להמשיך את השיחה עם משפט שמתחיל באות הבאה באלף בית. קל מדי? אפשר להחליט על נושא השיחה: ספרים, מקומות, בעלי חיים ועוד. מתאים לילדי וילדות בית הספר.

סיפור מסביב לתמונה - כל אחד בוחר תצלום של אירוע או מקום אהוב ומספר עליו – מתי התמונה צולמה? איפה הייתי ומה עשיתי? למה אני אוהב/ת את התמונה הזו?
אפשר לבחור תמונה מחוויה משותפת ולהיזכר בה יחד, או לבחור מקום אליו תרצו להגיע יחד.

משחק הניחושים - כל אחד בתורו בוחר חפץ או אדם והצד השני צריך לנחש בעזרת שאלות "כן ולא" על מה או מי הוא חשב. קשה מדי? אפשר לתת רמזים או להציג בפנטומימה.ממציאים סיפור ביחד - כותבים מילים מכל הסוגים, כל מילה על פתק נפרד. בזמן השיחה המשותפת בוחרים מילה אחת מהערמה ומתחילים לספר סיפור. המילה הנבחרת חייבת להופיע בסיפור. אחרי משפט או שניים התור עובר, מוציאים עוד מילה וממשיכים את הסיפור. פעם הילדים בוחרים מילה ופעם הסבתא או הסבא.
מילים לדוגמה: כלבלב, הפתעה, קפיצה, חבר, טיול, געגוע, סבלנות, צבעוני, שמח, קוביות, גלגלים, מצחיק, פטיש ומסמר, גרביים, עכבר, מיוחד, שאלה… ועוד

מציירים ביחד - צופים בשיעור באיור עם נעם נדב בוחרים באחת החיות ומציירים. אפשר להתייעץ, להחליט יחד על אופן הצביעה וכמובן להראות אחד לשני את התוצאה. תוכלו גם להמציא סיפור משותף ובו  שני הציורים, הוא יכול להיות סיפור בהמשכים אליו תצרפו בכל פמגש עוד ועוד חיות שתציירו יחד!

סְּפָרִים

פְּעִילֻיּוֹת בְּעִקְבוֹת הַקְּרִיאָה