דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

פעםהיהילדשלארצהלישוןלבדו

מאת: מירה מאיר איורים: אלונה פרנקל

ילד מתקשה להירדם ולא רוצה לישון לבד. הוא מצרף אליו את החברים ממדף הבובות ובסופו של דבר מצליח להירדם איתם ואפילו בלעדיהם.  סיפורהּ האהוב של מירה מאיר מתאר חוויה מוכרת לפעוטות ומציע פתרון רך ויצירתי.  

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

חברותסיום ופרידהפחדים

קְבוּצַת גִּיל: קְטַנְטַנִּים בּוֹגְרִים

הכניסה של הילד אל הלילה היא במובן מה יציאה למסע, ואני תמיד מקווה שהסיפור שסיפרתי לו ילווה אותו מעט בצאתו למסע הזה, שיהיה כמו מזכרת נעימה ומגוננת שהוא לוקח איתו לדרך, כמו נשיקה בלחי.
[דויד גרוסמן, "בתוך בועת סיפור הערב", 7 ימים, ידיעות אחרונות]

טיפ לקריאה משפחתית
קריאה משותפת מאפשרת לפעוטות להזדהות עם גיבור הספר. יחד עם ההורים, הם לומדים לתת שֵם לתחושות שמציפות אותם ולהכיר פתרונות למצבים מאתגרים.

מירה מאיר (2016-1932) – סופרת ילדים, משוררת, מתרגמת ועורכת. ספריה לילדים, בהם 'הצב של אורן', 'שלולי', 'אני אוהב לצייר', זכו להוקרה ולאהבת הקוראים. מאיר זכתה בפרס זאב על מפעל חיים ובפרסים נוספים.

אלונה פרנקל [1937] – מאיירת וסופרת ילדים. כתבה ואיירה מעל שלושים ספרי ילדים שתורגמו לשפות רבות, בהם 'ספר הפילפילים', 'סיר הסירים' וסדרת ספרי נפתלי. בנוסף, איירה למעלה מארבעים ספרי ילדים שכתבו יוצרים אחרים. פרנקל זכתה בפרסים על איוריה לספרי ילדים.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

הקשיבו, הקשיבו!!! 🎧 ילדות וילדים, הורים וצוותים חינוכיים ❤️ אנו מזמינים אתכם/ן להאזין לספר השישי שחולק למעונות בשנה”ל תשפ”ג: “פעם היה ילד שלא רצה לישון לבדו” מאת: מירה מאיר | איירה: אלונה פרנקל | הוצאת ספרית פועלים | מספרים: ירדן בר כוכבא הלפרין ודידי שחר, עריכה ובימוי: ירדן בר כוכבא הלפרין, מוזיקה מקורית: טל בלכרוביץ’, פתיח: דידי שחר. ספריית פיג’מה. מוכנים/ות? מת – חי – לים! ▶️ |

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

23,100

הוֹצָאָה לָאוֹר:

ספרית פועלים

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשפ״ג 2022-2023, תשע"ו 2015-2016