דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

סיפוריחיות

מאת: עודד בורלא איורים: אסיה אייזנשטיין

בעברית נהדרת ועם הרבה הומור מספר עודד בורלא על עופר מפונק, סנאי מעופף, ואפילו על מים יבשים. קובץ סיפורים אהובים ומצחיקים שמלווים דורות של ילדי ישראל.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

אכפתיות והתחשבותיחס לאחרנדיבותקלאסיקה ישראלית

קְבוּצַת גִּיל: כִּתָּה ב'

עופר שמרחם על עצמו, סנאי מרחף ונמר ששומר על גוזלים במקום לטרוף אותם; סיפוריו של עודד בורלא מלאים בחיות משעשעות, דמיון פרוע וגם במוסר השכל.

יהא אדם מתגלגל עם בנו עד שתים עשרה שנה (כתובות נ')

במסכת כתובות נאמר שאדם ממשיך ללמד את בנו וללמוד איתו עד שהילד בן 12, הרבה אחרי שהבן כבר מכיר את האלף בית, יודע לקרוא ויכול להמשיך בלימודו בעצמו. קריאה משותפת של הורה וילד היא יותר מלימוד, היא מתנה של זמן משותף, היא מזמנת חוויות, עניין, הנאה וחיזוק הקשר המשפחתי. "סיפורי חיות" הוא הספר האחרון לשנה זו והוא גדוש בעברית מתגלגלת ונהדרת, צחוק ולימוד הטבע האנושי דווקא מחיות. גם כעת, בסוף כיתה ב' כדאי לא לוותר על הקריאה המשותפת, על ההזדמנות לבלות יחד, ליהנות מהסיפורים ולשוחח עליהם.

קריאה מהנה!

 

עודד בורלא (2009-1915)
הסופר, המשורר והצייר עודד בורלא נולד בירושלים למשפחה ספרדית שחיה יותר משלושה-עשר דורות בארץ. ספרו הראשון ראה אור כשהיה בן 45, ומאז כתב ואייר יותר מ-70 ספרי ילדים, ובהם נזכרים, לדבריו 346 בעלי חיים שונים! בורלא מכוּנה אבי הנוֹנְסֵנְס (אי­-גיון) בסִפרות הילדים העברית; ספריו גדושים הוּמוֹר מתוּחכּם וצירופי מילים מפתיעים ומשעשעים. עודד בורלא זכה בפרסים על יצירתו: בפרס זאב, בפרס אקו"ם ובפרס ביאליק.

 

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

53,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

ידיעות ספרים

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ט 2018-2019