דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

האריהוהעכבר

מאת: ג'רי פינקני (נוסח עברי: חנה לבנת) איורים: ג'רי פינקני

ספר ללא מילים הפורש בעזרת איורים מרהיבים את אגדת העם הידועה על האריה והעכבר. האגדה מלמדת אותנו על כוחם של יצורים קטנים להועיל לגדולים מהם ומזמנת דיון בפתגם "אין לך אדם שאין לו שעה, ואין לך דבר שאין לו מקום" (אבות ד', ג')

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

בעלי חיים וטבעיחס לאחרמשל

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים בּוֹגְרִים

פְּעִילֻיּוֹת בְּעִקְבוֹת הַקְּרִיאָה

"אמשול לך משל, למה הדבר דומה"

שנים רבות התגלגל המשל על האריה והעכבר מארץ לארץ, והוא מוכר לרבים מתוך אוספי המשלים של איזופוס ושל לה פונטן. בדומה לסיפורי-עם רבים המסופרים בתרבויות שונות בלבושים שונים, הסיפור הפשוט על שתי החיות עוסק בנושאים אנושיים ואוניברסליים חשובים.

משל הוא סוג של מעשייה עממית שיש בה מוסר השכל ולקחי חיים. עוד מימי התנ"ך שימשו המשלים להעברת מסרים חברתיים ומוסריים בדרך נעימה ומעוררת מחשבה. חכמינו, שהכירו משלים רבים מתרבויות שונות, עיבדו וסיפרו אותם בבית המדרש כדי להעביר לשומעים שיעורים מסרים חינוכיים ולקחים מוסריים.

אין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום (אבות ד, ג)

 העכבר הקטן בורח מהינשוף ונלכד בכפו של האריה!
נדמה שיצורים קטנים חשופים לסכנות ונתונים לחסדי גדולים מהם, אולם מקורות רבים מלמדים אותנו שלכל אחד, קטן כגדול, יש תפקיד ומקום בעולם, וכל אחד יכול לעזור לאחר אם רק ירצה.

 אבל (כמעט) אין בו מילים!

 בספר מיוחד זה התמונות מספרות את עלילת הסיפור. קריאת הספר עם ילדים היא חוויה מיוחדת: אנו מקדישים תשומת לב רבה לאיורים ומחפשים בהם את העלילה, ותוך כדי הקריאה המשותפת מאפשרים לילדים להפוך להיות המספרים.

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

120,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

כנרת

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ו 2015-2016