דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לילהחשוךאחד

מאת: אורה איל איורים: אורה איל

חנה בננה מנסה להירדם, אבל בחושך היא רואה דברים מפחידים. מה יקרה כשתדליק את האור? האם עדיין יהיה בחדר משהו מפחיד? בעזרת שילוב מיוחד בין מילים לאיור מספרת אורה איל סיפור על דמיון, על חושך ואור ועל ילדה שמצליחה להתמודד עם הפחדים שלה.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

פחדיםקלאסיקה ישראליתשינה

קְבוּצַת גִּיל: קְטַנְטַנִּים בּוֹגְרִים

החוויות של חנה-בננה מוּכּרות לפעוטות רבים: בחשיכה הדמיון פעיל במיוחד, וכך כיסא נראה כמו מפלצת, וארגז צעצועים יכול להיראות בחושך כמו פרצוף מפחיד. החושך מבלבל ומפתיע, אך למרות זאת חנה-בננה קמה מהמיטה, מדליקה את האור ומתמודדת עם החושך בחיוך ומתוך תחושת הקלה. הספר מזמין לגלות ביחד את הכוחות של כל פעוטה ופעוט.

אוֹרה אַיָּל

אורה איל (2011-1946) – מאיירת, סופרת ומתרגמת. איירה יותר מ-70 ספרי ילדים, בהם ספרים שכתבו בכירי סופרי הילדים בישראל: מרים רות ("מעשה בחמישה בלונים", "תירס חם", "הבית של יעל" ועוד) ודויד גרוסמן (סדרת סיפורי "איתמר"). אורה איל גם איירה ספרים שהיא עצמה כתבה. למשל, "בוקר בהיר אחד", "אוגבו", "ילדה לבדה". איוריה של אורה איל מביעים כנות, חמימות, תום והומור. ספריה האהובים שימחו וממשיכים לשמח ילדים וילדות בישראל. אורה איל זכתה בפרסים רבים, ובהם עיטור כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים ונוער ופרס בן-יצחק של מוזיאון ישראל.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

מפחדים מצללים? זה הזמן להתיידד איתם! בעקבות הספר "לילה חשוך אחד"

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

21,600

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשפ"א 2020-2021