דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ענונת

מאת: טום ליכטנהלד איורים: טום ליכטנהלד

ענונת רוצה לעשות דברים גדולים וחשובים. היא יוצאת למסע שבו היא מגלה כיצד גם עננה קטנה יכולה לחולל שינוי גדול. הזמנה לשיחה על הציפייה לגשם ועל היכולת של קטנים וגדולים להשפיע על העולם, כי "טיפה ועוד טיפה תהיינה לים".

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

דימוי עצמיחורף וגשםיצירתיות ויזמות

קְבוּצַת גִּיל: כִּתָּה א'

פְּעִילֻיּוֹת בְּעִקְבוֹת הַקְּרִיאָה

ענונת רוצה לעשות דברים גדולים וחשובים. היא יוצאת למסע שבו היא מגלה כיצד גם עננה קטנה יכולה לחולל שינוי גדול. הזמנה לשיחה על הציפייה לגשם ועל היכולת של קטנים וגדולים להשפיע על העולם, כי "עוד טיפה עוד טיפה תהיינה לים" (אריק איינשטיין).

 
וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל כָּל פְּנֵי הָאֲדָמָה (מתוך תפילת "שמונה-עשרה")

הציפייה לגשם וההודיה עליו, מלוות את היושבים בארץ ישראל לאורך ההיסטוריה. בימים שבהם רוב תושבי הארץ היו חקלאים, הם התפללו לגשם שישקה את האדמה ויצמיח את היבול. עד היום, על אף הקִדמה הטכנולוגית, מלווה אותנו בכל שנה הציפייה לגשם. אנו נושאים עיניים למרום ועוקבים אחרי העננים, מודדים את הקו האדום של מי הכנרת ומשווים את כמויות המִמטרים לממוצע הרב-שנתי.

לא רק כמות הגשמים חשובה, אלא גם פיזורם ברחבי הארץ ולאורך העונה. המושג "גשמי ברכה" מתאר את ההלימה בין צורכי האדם ובין הגשם שיורד. כמו גשמי ברכה, הסיפור של ענונת מדגים לנו את חשיבות התאמת הנתינה לצורך וליכולת הקבלה ואת הברכה הגדולה שמעשה קטן יכול להביא עמו.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

40,000 | 1,500

הוֹצָאָה לָאוֹר:

אריה ניר

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ז 2016-2017, תשע"ד 2013-2014