דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

נינההולכת

מאת: נורית זרחי איורים: הילה חבקין

לפעמים חלומות מתגשמים. סיפור חדש של הסופרת עטורת הפרסים נורית זרחי על חלום ומציאות ועל היכולת לצמוח ולגדול. דרך צעדיה הראשונים של התינוקת נינה הקוראים מוזמנים להתייחס לאבני דרך חשובות בחייהם.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

דמיון וחלוםהגשמת חלומותהתחלהלימוד

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים בּוֹגְרִים

פְּעִילֻיּוֹת בְּעִקְבוֹת הַקְּרִיאָה

לפעמים חלומות מתגשמים. הסיפור של נינה אינו רק סיפור על תינוקת, הוא מתאר חוויה של צמיחה והתפתחות שמתרחשת בתוך כל אחד מאתנו שוב ושוב לאורך החיים.  דרך צעדיה הראשונים של נינה אנו עוסקים בשלבי מעבר בחיים וברגעים המופלאים של פריצה מהחלומות הפנימיים ומהשאיפות אל המציאות. ספרה של  הסופרת עטורת הפרסים נורית זרחי מלווה אותנו במעבר בין החלום למציאות וממחיש שאין דבר העומד בפני הרצון.

על נורית זרחי:

נורית זרחי נולדה בירושלים בשנת 1941 וגדלה  בקיבוץ גבע. היא פרסמה מעל למאה ספרי ילדים, שירה, פרוזה ומסות.

זרחי זכתה בפרסים ספרותיים רבים, בין השאר זכתה פעמיים בפרס היצירה ע"ש לוי אשכול, חמש פעמים בפרס זאב לספרות ילדים ונוער, ופעמיים בעיטור כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים ונוער. היא גם זכתה בפרס ביאליק, בפרס יהודה עמיחי, בפרס יציב, ‏בפרס לאה גולדברג  ואחרים. ב- 2014 זכתה נורית זרחי בפרס מפעל חיים לספרות ילדים ונוער ע"ש דבורה עומר.

בין ספריה האהובים:  "נמר בפיג'מה של זהב", "מחלת הגעגועים של סולי", "להתראות באנטרקטיקה",  "דודה מרגלית נפלה אל השלולית" (שירים), ורבים אחרים.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

110,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ה 2014-2015