דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מיכמונוהדובים

מאת: לוין קיפניס איורים: גיל-לי אלון קוריאל

"גינה לי", "שעון בן חַיִל", "הרקפת" ועוד. דורות של ילדי ישראל גדלו על שיריו של לוין קיפניס. הספר "מי כמונו הדובים" מזמין דור חדש להצטרף להכיר ולשיר אותם.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

בעלי חיים וטבעקלאסיקה ישראליתשירה

קְבוּצַת גִּיל: קְטַנְטַנִּים בּוֹגְרִים

"איזה שעון בן חיל אשר איננו נח?"; "מי רוצה לשמוע מעשה בגזר?"; "מתחת לסלע צומחת לפלא רקפת נחמדת מאוד" – שיריו של קיפניס משמחים דורות של ילדים ישראלים במילים, בקצב ובצלילים.

קריאה של ספר שירים שונה מקריאת סיפור: אפשר לדקלם את השירים וליהנות מהמקצב ומהחריזה ואפשר גם לשיר את השירים המולחנים. תוכלו לדפדף בספר ולבחור בכל פעם שיר אחר ואף לחזור לשירים שכבר קראתם. אילו שירים אתם – הורים וילדים – אוהבים במיוחד?

לוין קיפניס (1990-1894)

לוִין קיפניס כתב ותִרגם למעלה מ-4,500 שירים וסיפורי ילדים אהובים. נוסף על כך הוא היה שותף להקמת הוצאת ספרים לילדים, הקים וניהל את תיאטרון הילדים הראשון בארץ, ערך כתבי עת, מקראות וספרי לימוד, וזכה בפרסים רבים.

על רקע המחסור בשירי חגים ובסיפורים בעברית המתאימים לגיל הצעיר, ערך קיפניס תוכניות לימודים לגנים וחיבר שירי ילדים רבים לחגי ישראל, ובהם 'סביבון, סוֹב סוֹב סוֹב', 'אני פורים', 'סלינו על כתפינו' ועוד. ביצירותיו, ובכללן סיפוריו המפורסמים אליעזר והגזר, המטרייה הגדולה של אבא ושלושת הפרפרים, משולבים מסרים של עזרה לזולת ודאגה לאחֵר.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

איך קוראים ספר שירים? מיכל ברגמן המנהלת החינוכית של ספריית פיג'מה, מסבירה ונותנת טיפים נפלאים!

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

21,600

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשפ"א 2020-2021