דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

חומפס

מאת: שלומית כהן אסיף איורים: אביאל בסיל

כנפיים, זנב ארוך, קרניים, אפילו סנפירים – הדובון חומפס רוצה את כל אלה. לאחר מאמצים רבים להידמות לחיות האחרות, עוזרת לו אמא להבין שעדיף להיות הוא עצמו.  סיפורה של שלומית כהן אסיף יוצא לאור מחדש באיוריו שובי הלב של אביאל בסיל, ומדגיש את הייחוד של כל אחד ואחת והשמחה במה שיש.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

בעלי חיים וטבעדימוי עצמיזהות אישיתפורים

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים צְעִירִים

פְּעִילֻיּוֹת בְּעִקְבוֹת הַקְּרִיאָה

כנפיים, זנב ארוך, קרניים, אפילו סנפירים – הדובון חומפס רוצה את כל אלה. לאחר ניסיונות רבים להידמות לחיות האחרות עוזרת לו אמא לחזור להיות הוא עצמו.

 "איזהו עשיר? השמח בחלקו" (אבות ד, א): השלמה עם עצמנו והנאה מהקיים

מי לא חולם לפעמים להיות כמו מישהו אחר? המִשנה הידועה מפרקי אבות מלמדת כי עושרו של האדם אינו נמדד בחפצים יקרים, במעמד או בכסף, אלא ביכולתו לשמוח וליהנות ממה שיש לו. הקנאה היא רגש טבעי ושכיח בקרב ילדים צעירים, ולכל אחד חלומות ומשאלות. לעיתים מתוך השוואה לזולת צומחות בנו שאיפות שמסייעות לנו להתקדם, להשתנות ולהשתפר. אך מי שתמיד מסתכל לעבר "הדשא של השכן" ורוצה להיות מישהו אחר, עלול להרגיש מתוסכל ולא מסופק. המשנה מזכירה לנו שעושרו של האדם טמון ביכולתו להשלים עם עצמו ולהיות שמח בחלקו.

שלומית כהן-אסיף נולדה בשנת 1949 בעיראק ועלתה ארצה עם משפחתה בהיותה בת שנה וחצי. היא  כתבה עשרות ספרים לילדים ובהם אגדות, סיפורים ושירים. בין ספריה האהובים:  "הארנב ממושי", "מסיבה בגן העכברים" "מעשה בכוכב שנפל לשלולית" ועוד רבים אחרים. שלומית כהן-אסיף היא יוצרת אהובה ומוערכת, רבים משיריה הולחנו, ורבים מספריה תורגמו לשפות ואף עובדו להצגות.  לאורך השנים זכתה בפרסים רבים על יצירתה, ביניהם פרס זאב לספרות ילדים ונוער, פרס ביאליק, ופרס אקו"ם על מפעל חיים בתחום ספרות הילדים והנוער.

הספר "חומפס" ראה אור לראשונה בשנת 1980 בהוצאת מסדה  מלווה באיוריו של יפתח אלון, לאחר מכן הופיע בשנת 2003 בהוצאת לולו עם איוריה של תמר צינמון. כעת הספר מוגש לכם במסגרת ספריית פיג'מה בלבוש חדש  של המאייר אביאל בסיל. 

 

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

110,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ד 2013-2014