דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הילדהרע

מאת: לאה גולדברג איורים: דני קרמן

גד מנסה בכל כוחו להשביע את רצון המבוגרים, אבל ברגע הלא נכון "קופץ" מתוכו "הילד הרע"...

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

גדילהמריבה פיוס וגישורתרבות עברית

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים צְעִירִים

גד מנסה בכל כוחו להיות ילד מנומס ולהשביע את רצון המבוגרים, אך דווקא ברגע לא צפוי הוא מתנהג שלא כראוי, מקלל ומכה. המבוגרים מאוכזבים וכועסים, וגד רוצה להסביר מדוע נהג כפי שנהג, אך מרגיש שאיש לא יבין אותו. הספר מתאר התנהגות תוקפנית אשר נחווית בתחילה כבלתי ניתנת לשליטה. בסופו של הסיפור גד מרגיש כי "הילד הרע" הוא חלק ממנו. הוא מנסה לגרש אותו ומבקש שלא יפריע לו עוד.

 הילד הרע הוא שיר-סיפור שכתבה לאה גולדברג לפני יותר מחמישים שנה. כיום לא מקובל לכנות ילדים בשמות כמו "ילד רע", אלא להצביע על ההתנהגות ועל המעשים שיכולים להיות פוגעים, לא מקובלים, מוּטעים, ועוד.

 לאה גולדברג (1970-1911), ילידת קוֹבְנָה שבליטא,  היא משוררת, סופרת ומתרגמת. את לימודיה הגבוהים עשתה בבּרלין ובבּון ובגיל 22 קיבלה תואר דוקטור בבלשנות שֵׁמית. שנתיים לאחר מכן (בשנת 1935) עלתה לישראל ונודעה כמשוררת גדולה. ערכה וכתבה ספרי ילדים, ובהם איה פלוטו, דירה להשכיר ועוד רבים אחרים, שהפכו נכסי צאן ברזל של הספרות הישראלית, שימשה גם כראש החוג לספרות השוואתית באוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1970 הוענק לה פרס ישראל לספרות, אך למרבה הצער היא נפטרה חודשיים לפני קבלתו, ואמה קיבלה את הפרס בשמה.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

45,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"א 2010-2011