דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אמאואני

מאת: אמה צ'יצ'סטר קלארק איורים: אמה צ'יצ'סטר קלארק

דובשן אוהב לעשות כל דבר עם אמא: לשחק כדורגל, לעבוד בגינה, לצייר ציורים ולבשל.  מה יעשה  דובשן כשאמא עסוקה מאוד ואינה יכולה לבלות איתו?

יחולק בגני טרום חובה במהלך חודש פברואר/ שבט

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

יצירתיות ויזמותכיבוד הוריםסבלנות

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים צְעִירִים

דובשן אוהב לעשות כל דבר עם אמא: לשחק כדורגל, לעבוד בגינה, לצייר ציורים ולבשל.  מה יעשה דובשן כשאמא עסוקה מאוד ואינה יכולה לבלות איתו?

בעקבות הקריאה נעסוק ביחסי הורים וילדים ונדון בדרכים שבהן גם ילדים צעירים יכולים לכבד את ההורים, כפי שכתוב בעשרת הדיברות: "כַּבֵּד אֶת-אָבִיךָ וְאֶת-אִמֶּךָ" (שמות כ, יא).

כיבוד הורים

בעשרת הדיברות נאמר: "כַּבֵּד אֶת-אָבִיךָ וְאֶת-אִמֶּךָ" (שמות כ, יא), ובכל גיל אפשר להבין את הציווי הזה בדרך אחרת. בגיל הצעיר, התחשבות היא סוג של כיבוד הורים.

בתחילת הסיפור דובשני משחק עם אמא ועוזר לה. אך אמא מבקשת ממנו לכבד אותה בדרך נוספת: עליו להעסיק את עצמו לזמן מה, עד שתתפנה אליו. בתחילה הוא מתקשה, אך בסוף הסיפור אנחנו מוצאים את הדובון החמוד עסוק מאד, – הוא מכין לאמא הפתעה נעימה.

אמא ודובשן מוצאים את האיזון בין "לחוד" לבין "ביחד". דובשן הניח לאמא לסיים את ענייניה ומצא לעצמו פעילות משלו. הוא כיבד את אמא, וגם הגיש לה כיבוד מיוחד במינו, שהכין עבורה במו ידיו.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

60,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

כנרת

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ב 2011-2012