דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

אניאוהבלצייר

מאת: מירה מאיר איורים: נחום גוטמן

בהשראת ציוריו היפים והייחודיים של נחום גוטמן כתבה מירה מאיר שירים יפים לא פחות, שיר לכל ציור. הספר מזמין את הקוראים לצאת למסע בין מילים ואיורים וליצור בעצמם בהשראתו.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

קלאסיקה ישראליתשירה

קְבוּצַת גִּיל: כִּתָּה ב'

רוב ספרי הילדים ראשיתם בסיפור שכתב הסופר והמשכם באיורים שהוסיף המאייר. הספר "אני אוהב לצייר" הוא ספר מיוחד שהתחיל בציורים שצייר נחום גוטמן, ורק אחריהם ובהשראתם כתבה מירה מאיר את השירים, וכך היא סיפרה על פגישתה עם נחום גוטמן:

התרגשתי מאוד, כי מאז ילדותי אהבתי את ציוריו ואת סיפוריו. […]  הוא שאל אותי אם אסכים לראות ציורים שלו ואולי יהיה לי רעיון מה לעשות בהם. […] ראיתי את הציורים הנפלאים שלו, ופתאום הרגשתי שהם מדברים אלי. בחרתי ציורים אחדים וכתבתי שירים. העבודה איתו הייתה כיף. כך נולד הספר 'אני אוהב לצייר'.

[ראיון עם מירה מאיר, אתר דף דף ]

נעים מאוד – נחום גוטמן
הוא צייר את ארץ ישראל בצבעים בהירים, וסיפר סיפורים לילדים במילים ובאיור. סרקו את הקוד ותוכלו להכיר את הספרים והציורים של נחום גוטמן, ולבקר וירטואלית במוזיאון נחום גוטמן שבתל אביב.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

נחום גוטמן היה צייר, פסל וסופר ישראלי, שהיטיב לתאר את נופי ילדותו ותחנות חייו ביצירות שובות לב. בואו נצא למסע אל חייו של נחום גוטמן. כל היצירות הן מאוסף מוזאון נחום גוטמן, ששוכן ב"בית הסופרים" בשכונת נווה צדק שבתל-אביב.

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

56,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

הקיבוץ המאוחד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשפ״ג 2022-2023