דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

נשףמסכות

מאת: עודד בורלא איורים: דיויד הול

הסופר האהוב עודד בורלא מזמין את החיות לחגוג את חג פורים בנשף מסכות מיוחד. כל החיות מתחפשות: השפן - לברבור סגול, הקיפוד - לסוס ירוק, והעורב - לחמור. איך ייתכן שדווקא השועל זוכה בפרס על התחפושת היפה ביותר?

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

אחדות וייחודיותאמת ושקרבעלי חיים וטבעיצירתיות ויזמותפורים

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים בּוֹגְרִים

מה רואים מבחוץ ומה נמצא בפנים? איך היתל השועל בחיות האחרות שהתחפשו לנשף פורים? סיפור עליז ופורימי שטמונים בתוכו מְסָרים חשובים לכל גיל.

משלי חיות

סיפורים שחיות מופיעות בהם כדמויות ראשיות, מלווים את התרבות האנושית שנים רבות. באמצעות ייחוס תכונות של בני אדם לחיות הסיפורים מעוררים למחשבה ולעיסוק בטבע האדם.

השועל הערמומי מְכַכֵּב בסיפורים רבים ומלמד את השומעים על דרך השלילה כיצד נכון להתנהג. בסיפור המשעשע שחיבר עודד בורלא השועל מפתיע את החיות, ואיתן – את הקוראים, ומלמד את כולנו מדוע נכון תמיד להביט מעבר לתחפושת החיצונית ולהכיר את המהות הפנימית של כל אחד.

צחוק והומור

מה מצחיק אתכם ומה מצחיק את ילדיכם? האם אתם צוחקים מאותם דברים? בספרים, כמו בחיים, אנו מוצאים הומור בהיפוך תפקידים, במצבים שאינם הגיוניים ומציאותיים, בהגזמה, בסוף מפתיע ולא צפוי ועוד. הומור פותח לנו מרחב של חשיבה יצירתית ומשוחררת. והוא יכול ללמד אותנו להסתכל על עצמנו וללכת בדרך הישרה.

עודד בורלא (2009-1915)

הסופר, המשורר והצייר עודד בורלא נולד בירושלים למשפחה ספרדית שחיה יותר משלושה-עשר דורות בארץ. עודד היה סופר בן סופר; אביו יהודה בורלא כתב ספרים למבוגרים וזכה בפרסים רבים. עודד בורלא למד בבית הספר החקלאי במקווה ישראל ולאחר מכן בבית הספר לאמנות בצלאל. ספרו הראשון ראה אור כשהיה בן 45, ומאז כתב ואייר יותר מ=70 ספרי ילדים, ובהם נזכרים, לדבריו 346 בעלי חיים שונים! בורלא מכוּנה אבי הנוֹנְסֵנְס (אי=יגיון) בסִפרות הילדים העברית; ספריו גדושים הוּמוֹר מתוּחכּם וצירופי מילים מפתיעים ומשעשעים. עודד בורלא זכה בפרסים על יצירתו: בפרס זאב, בפרס אקו"ם ובפרס ביאליק.

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

117,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

עם עובד

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ח 2017-2018