דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

חולמים ומספרים

13/07/2023 | 360 צפיות

 מדברים על חלומות

 חלומות לילה וחלומות של תקווה –

יש חלומות שאנו חולמים בלילה כשאנחנו ישנים ויש חלומות אחרים, שהם השאיפות והתקוות שלנו ודברים שהיינו רוצים שיקרו לנו בעתיד.
האם הילדים אוהבים לחלום? תוכלו לשתף את ילדיכם בחלום שהיה לכם ולשוחח: האם גם הם זוכרים חלום שחלמו בלילה? מה קרה בו? איך הם הרגישו? – האם כיף לחלום? מה עושים כשחולמים חלום רע? ומה החלום שלהם בשעות הערות? מה הם היו רוצים שיקרה לכם? האם אפשר להגשים ביחד את החלום?

 

משחק החלומות – חולמים ביחד!

עומדים במעגל ומוסרים זה לזה כדור. כל מי שמקבל/ת את הכדור קופצ/ת שלוש פעמים, מסתובבת, עושה פרצוף מצחיק ומספרת על חלום לגבי העתיד: אני חולמת להיות ב… לבקר את… לעשות… לפגוש ב… לדעת את… להצליח ל… כך נוצר לו חלום משתף שכולל את החלומות של בני המשפחה יחד! ומי יודע – אולי דרך החלום המשותף תוכלו להגשים חלומות אחד לשני…

 

יצירה – לוכדים חלומות

לוכד חלומות הוא פריט אינדיאני משבט האוג'יבווה מאמריקה. לוכד החלומות נתלה מעל המיטה ותפקידו לגרש סיוטים: הוא מסנן את החלומות הרעים ומשאיר רק את החלומות הטובים. רוצים להכין לוכד חלומות? – הצטיידו בצלחת נייר או קרטון, מספריים, חוטים וקישוטים כמו חרוזים, נוצות ומדבקות:

במקום נוצות תוכלו להצמיד ללוכד החלומות פתקים בצורת עננים, ועליהם לרשום ברכות ללילה טוב ולחלומות נעימים.

 

 חולם הקטן – שרים ורוקדים

הקשיבו לשיר "החולם הקטן" מאת זמירה חן ובלחן של נורית הירש ורקדו תוך כדי האזנה. תוכלו "להציג" יחד את השיר: לרחף כמו פרפר, לאסוף כוכבים, למשוך בקרני השמש ולקרוץ לירח.

 

צופים וחולמים – פרפר נחמד

פרפר נחמד – איזה חלום – על מה חלמה אוזה בלילה? ועל מה חולם שבי בימים ובלילות? פרק מיוחד על חלומות ובו חני נחמיאס קוראת את הספר "גומות החן של זוהר" מאת מאיר שלו איורים – יוסי אבולעפיה [דקות 11:00-18:05]

 

בעקבות הצפייה:

לזוהר אין גומות חן. האם ילדיכם יכולים להציע איך לעודד את זוהר? האם יש משהו שהם רוצים ואין להם? אילו חלומות אפשר להגשים ואילו לא?
סיפור על קומקום – שבי מגשים את החלום שלו להיות סופר ומספר סיפורים על קומקומים – האם גם אתם יכולים לכתוב סיפור משפחתי עם קומקום? חשבו יחד על סיפור כזה, תוכלו לכתוב אותו, לאייר ואפילו להקליט ולשלוח לבני משפחה.