דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

יצאנולטייל

מאת: רינת פרימו (עריכה) איורים: רעיה קרס

אוסף חדש ומיוחד של טיולים בארץ לצד סיפורים לגיל הרך. הספר מזמין את הקוראים לצאת לטבע, להכיר מקומות קרובים ורחוקים ולהקשיב לסיפורו של כל מקום ומקום.

נוֹשְׂאִים קְשׁוּרִים:

ארץ ישראלבעלי חיים וטבעמשפחהעצים וצמחים

קְבוּצַת גִּיל: גַּנִּים צְעִירִים

האם טיילתם עם משפחתכם כשהייתם ילדים? מה אתם הכי זוכרים מהטיולים? האם אלה האנשים המעניינים שפגשתם בדרך, הטעמים והריחות השונים, או מראות הטבע המרהיבים? אולי מה שנצרב בזיכרונכם יותר מכול הוא דווקא החוויה המשפחתית של ה"ביחד", עצם היציאה מהשגרה והבילוי בחיק הטבע? בין אם מדובר בנסיעות ארוכות או במסעות קצרים ממש ליד הבית, לרבים מאיתנו נשארים זיכרונות עמוקים וחמים מטיולי ילדות.

 המדינה הקטנה שלנו התברכה בשורשים וברובדי היסטוריה עמוקים, ובכל גיל ניתן להתחבר לעבר ולהווה ולחוש את הארץ. טיולים בסביבה הקרובה לבית מעמיקים את היכרות הילדים עם המקום שבו הם גרים ומחזקים את האהבה ואת הקשר אליו. אין זה חשוב היכן אתם מתגוררים – ליד הים או במדבר, בעיר גדולה או ביישוב קטן – אם רק תתבוננו סביבכם, אין ספק שתגלו ממש מתחת לאף אוצרות וסיפורים מרגשים.

 הספר שלפניכם הוא הזמנה לצאת לטייל בטבע עם ילדיכם: להשכים בבוקר, או לבחור אחר הצהריים פנוי, לארוז צידה לדרך ולגלות יחד את האנשים והנופים שבסביבה הקרובה והרחוקה. הספר משלב בין הצעות לטיולים והיכרות עם הארץ, לבין סיפורים ושירי ילדות השייכים למקומות השונים.

כל טיול מלווה בהצעות לפעילות משפחתית לפני הטיול, במהלכו ואחריו. לצד הפעילויות השונות אנו ממליצים לכם לחשוב על הדרך שמתאימה לכם, כמשפחה, לשמר את הזיכרונות מהטיולים. אולי תרצו להכין אלבומי תמונות וציורים, אולי תאספו בדרך חפצים ומזכרות קטנות ותשמרו אותם בקופסת נעליים מקושטת. באופן הזה גם לאחר שתחזרו מהטיול תוכלו לעיין יחד בתמונות, להחזיק ולמשש את החפצים ולהיזכר במקומות שראיתם, באנשים שפגשתם ובסיפורים שהתלוו לכל מקום ואתר.

אנו מקווים שהספר ילווה אתכם לאורך כל עונות השנה במשך שנים רבות, ומאחלים לכם שעות של הנאה משפחתית משותפת בדרכים ובבית.

טיול נעים ובטוח ובילוי משפחתי מהנה!

מה בין אפרוחים לגוזלים?

בסיפור "מעשה בכובע" מאת לוין קיפניס, המופיע בספר מוצאים הילדים אפרוחים בתוך הכובע.
עם התפתחות השפה העברית נוצרה הפרדה בין אפרוח- הבוקע מהביתה כשהוא מכוסה בנוצות ומוכן להסתובב בחצר, ובין הגוזל הבוקע עירום  מנוצות וזקוק לטיפול מסור עד שיהפוך לעצמאי.

בנוסח מאוחר יותר (שלא היה בידינו בעת הוצאת הספר לדפוס) תיקן קיפניס את המילה "אפרוחים", והחליף אותה ב"גוזלים"

במהדורה הבאה של הספר, נחליף גם אנחנו את הנוסח על פי העברית החדשה.

עוד על אפרוחים וגוזלים אפשר לקרוא כאן

סְרָטִים בְּעִקְבוֹת הַסִּפּוּר

עֳתָקִים שֶׁחֻלְּקוּ:

120,000

הוֹצָאָה לָאוֹר:

ידיעות ספרים

שְׁנַת חֲלֻקָּה:

תשע"ו 2015-2016