fbpx
ספריית פיג’מה בתקשורת > Kinderland – אתר הילדים וההורים המוביל בישראל: ספריית פיג’מה בפרויקט מיוחד לפסח ולבידוד
?
> מאי 2020

Kinderland – אתר הילדים וההורים המוביל בישראל: ספריית פיג’מה בפרויקט מיוחד לפסח ולבידוד

מאי 2020

אפר 13, 2020

ספריית פיג’מה יצאה בפרויקט מיוחד לטובת המשפחות שמתמודדות עם הבידוד בימי הקורונה, פרויקט שמזמין את הילדים וההורים לצלול לתוך עולם הספרים והסיפורים ו”לצאת” מהבית בעזרת אתר מיוחד עם תכנים חדשים ואיכותיים מעולם הספרים.

לקריאת הכתבה באתר Kinderland

מבשלים מהספרים עם רות סירקיס, מתכונים בהשראת ספרים אהובים, שיעורים באיור עם המאייר נועם נדב, שעת סיפור עם  סופרים ושחקנים לצפייה משותפת, ממחיזים סיפורים עם גרביים, אריזת קורנפלקס ועוד, מאזינים לסיפורים עם פודקאסטים ואתרים לילדים שאוהבים סיפורים וכמה טיפים והצעות לקריאה משפחתית.

בנוסף, חוגגים פסח – איך מעבירים סיפור לדורות הבאים? משחקים אותו, שרים אותו, קופצים אותו, אוכלים אותו. משחקים מיוחדים לליל הסדר, ימי החג וחול המועד.

ספריית פיג’מה ורות סירקיס: ילדים מבשלים מהספרים

בישלתם פעם בהשראת סיפור? רות סירקיס מציעה מתכונים לימים שהמשפחה בבית ויש גם מתכון במיוחד לחג הפסח.. היכנסו יחד למטבח עם רות לבישול ואפייה לפי מתכונים נהדרים מספרים אהובים ומוכרים.

שעת סיפור:

הישענו לאחור, עצמו את העיניים והקשיבו. ביחד או לבד, בחדר, בסלון, במטבח… כמה כיף רק להקשיב, להתמסר למילים, למנגינה, ולהפליג בדמיון למקומות רחוקים. פודקאסטים ואתרים לילדים (והורים) שאוהבים סיפורים. תיהנו מסיפורים נהדרים עם סופרים ידועים ושחקנים מוכרים לצפייה משפחתית, וגם כמה טיפים והצעות לקריאה משפחתית.

איך מספרים סיפור?

חוגגים סיפורים בחג הפסח: איך מעבירים סיפור לדורות הבאים? משחקים אותו, שרים אותו, קופצים אותו, ואפילו אוכלים אותו…

משחקים לפסח

גלו משחקים מהנים שנוצרו במיוחד לליל הסדר, ימי החג ולחול המועד.  משפחות עולים יכולות למצוא את המשחקים גם בשפות נוספות (אנגלית, ספרדית ורוסית), לשחק בהם עם המשפחה, וגם לשחק עם משפחותיהם בחו”ל, באמצעות זום.

 

ממחיזים סיפורים:

אי אפשר לצאת לתיאטרון? מוזמנים לתיאטרון אצלכם בסלון: ממחיזים עם גרביים, מקריאים עם הידיים, ומכינים תיאטרון מאריזת קורנפלקס…התעייפתם? שבו לראות את ההמחזות שליקטנו עבורכם. את הסיפורים אתם מכירים מספריית פיג’מה.

 

שיעור איור עם נועם נדב:

איך מציירים פיל? וברווז? הצטרפו למאייר האהוב נועם נדב וציירו איתו יחד חיות אהובות. כל מה שצריך זה דף ועפרון, כל אחד יכול.

לינק לתכנית הפעילות המלאה: www.pjisrael.org

 

ספר הילדים החדש של דויד גרוסמן

בין שאר הפעילויות התקיימה הקראת בכורה של ספר הילדים החדש של דויד גרוסמן, בשיתוף ספריית פיג’מה, בשעת סיפור חגיגית בכאן דיגיטל.

דויד גרוסמן הקריא לראשונה בלייב את ספרו החדש בפלטפורמות הדיגיטליות של כאן חינוכית: בעמוד הפייסבוק כאן ילדים, ביוטיוב כאן חינוכית ובאינסטגרם כאן ילדים. במקביל יעלה בלייב גם בעמוד הפייסבוק של ספריית פיג’מה.

את ספר הילדים החדש, בהקדשה לילדי ספריית פיג’מה, סיים גרוסמן לכתוב לפני מספר ימים בלבד, בכדי להנעים את זמנם של הילדים הסגורים בימים אלו בבתיהם.

הסופר הישראלי דויד גרוסמן, יקרא בפני הילדים, בהקדשה לילדי ספריית פיג’מה ובהקראת בכורה, ספר חדש שסיים לכתוב לפני מספר ימים בלבד. גרוסמן יקריא את הסיפור בטרם נקבע לו שם ובטרם אויר, העוסק בחלומות ובדמיון של ילדים, כדי  להנעים את זמנם של הילדים שסגורים בבתיהם.

כל בני המשפחה יוכלו לצפות בגרוסמן קורא את הסיפור ביום שלישי, ה-7/4, בשעה 12:00, באתר הפייסבוק של ספריית פיג’מה והתאגיד “כאן ילדים”, לדמיין את הסיפור, ולהמחיש אותו בדמיונם. הילדים וכל בני משפחתם מוזמנים להציע שם לסיפור ולאייר את הדמויות שבסיפור ולשלוח את האיורים לספריית פיג’מה שתציג כמה מהם בעמוד הפייסבוק ובאתר התוכנית.

“ילדים להורים סגורים כעת בבתיהם במשך ימים ארוכים”, אומר גרוסמן”, אני מקווה שסיפורים, דמיונות והמצאות יתנו קצת אוויר לנשימה לילדים ולהורים שלהם”.

בהמשך יקרא גרוסמן שני ספרי ילדים שפורסמו בעבר וחולקו לילדים במסגרת ספריית פיג’מה, “איתמר פוגש ארנב”, ו”השפה המיוחדת של אורי” ומועדי השידור של קריאת שני ספרים אלו יפורסמו בהמשך.

“שעת הסיפור” הינה חלק ממיזם מיוחד של ספריית פיג’מה שהושק לאחרונה באתר התוכנית www.pjisrael.org לאור המצב המיוחד שנוצר בארץ ובעולם, בעקבות התפרצות וירוס הקורונה, ובעקבות הסגר המחייב משפחות שלמות לשהות בביתם.

במיוחד עבורם מעלה היום ספריית פיג’מה באתר שלה פרויקט מיוחד עם תכנים חדשים ואיכותיים מעולם הספרים.
הפרויקט מזמין את הילדים והוריהם לצלול לתוך עולם הספרים והסיפורים ו”לעוף” מהבית, גם כשהדלת סגורה.

מבשלים מהספרים עם רות סירקיס: סירקיס מציעה מתכונים לימים שהמשפחה בבית ויש גם מתכון במיוחד לחג הפסח.היכנסו יחד למטבח עם רות לבישול ואפייה לפי מתכונים נהדרים מספרים אהובים ומוכרים. מאזינים לסיפור: פודקאסטים ואתרים לילדים (והורים) שאוהבים סיפורים. תיהנו מסיפורים נהדרים עם סופרים ושחקנים לצפייה משותפת וכמה טיפים והצעות לקריאה משפחתית. חוגגים סיפורים – פסח :איך מעבירים סיפור לדורות הבאים? משחקים אותו, שרים אותו, קופצים אותו, אוכלים אותו..היכנסו וגלו משחקים מרהיבים ומשעשעים שנוצרו במיוחד לליל הסדר, ימי החג ולחול המועד.  משפחות עולים יכולות למצוא את המשחקים גם בשפות נוספות (אנגלית, ספרדית ורוסית), לשחק בהם עם המשפחה, וגם לשחק עם משפחותיהם בחו”ל, באמצעות זום.  ממחיזים סיפורים: ממחיזים עם גרביים, מקריאים עם הידיים, ומכינים תיאטרון מאריזת קורנפלקס…התעייפתם? שבו לראות את ההמחזות שליקטנו עבורכם ושיעורים באיור עם המאייר האהוב נועם נדב

ספריית פיג’מה הינה התוכנית הגדולה בישראל לעידויד קריאה, הפועלת בשיתוף פעולה של קרן גרינספון ישראל ומשרד החינוך. התוכנית מעניקה מידי שנה ספרים ליותר מ-350,000 ילדי גנים ובתי ספר בישראל, יותר משני מיליון ספרים לאורך כל השנה. הגננות והמורים מציגים את הספרים בפני הילדים, ולאחר פעילות במסגרת החינוכית מקבלים הילדים עותק אישי לביתם, המצטרף לספרייה הביתית, להנאת כל בני המשפחה.

“בשעה שילדי הגנים ובתי הספר נמצאים בבתיהם ואין באפשרותנו לחלק את הספרים למסגרות החינוכיות, אנו עסוקים במציאת דרכים מגוונות בהן ניתן להמשיך ולהעשיר את עולם הילדים. זכינו בכך שאנו עובדים עם סופרים ומאיירים רבים מהיצירתיים בארץ, ביניהם דויד גרוסמן, והודות לכך יכולנו לפנות אליו ולאחרים ולחשוב במשותף כיצד ניתן להפיק את המיטב עבור הילדים והמשפחות בתקופה קשה הזו. התרגשנו מאוד כשדויד גרוסמן הציע לחלוק עם הילדים את ספרו החדש ביותר” אמרה גלינה פרומן, מנכ”לית קרן גרינספון ישראל. “אנו מצפים לראות ולהעלות לאתר ולפייסבוק שלנו את האיורים הנבחרים שנקבל”, הוסיפה.

ספריית פיג’מה היא תוכנית האחות של Library PJ מיסודה של קרן הרולד גרינספון המעניקה למאות אלפי משפחות ב-23 מדינות ברחבי העולם, ספרים המעודדים שיח על ערכי מורשת וזהות יהודיים.


תגיות: דויד גרוסמן | רות סירקיס | נעם נדב | שעת הסיפור | קורונה


 

ניתן לשתף את העמוד על ידי לחיצה על אחד האייקונים שלהלן:
Print Share