fbpx

נפתחה ההרשמה לשנה"ל תש"פ לתוכניות ספריית פיג'מה במעונות, גנים וכיתות א'-ב'. מהרו להירשם! לפרטים נוספים לחצו >>>

יצירת קשר > תיאור המיזם במוסדות נוספים

המיזם בגנים     המיזם בבתי הספר     המיזם במתנ"סים        המיזם בספריות ובמוסדות נוספים

תיאור המיזם בספריות ובגופים קהילתיים נוספים

קרן גרינספון ישראל מזמינה אתכם לחבור לתוכניות ספריית פיג'מה, משרד החינוך והחברה למתנ"סים ולהצטרף למיזם ארצי, חגיגה מתמשכת של סיפורים וספרים!

המיזם משתלב עם הנושא המרכזי של שנת הלימודים, "שומרים על אחדות–שומרים על ייחודיות", הספרים של ספריית פיג'מה וחגיגות העשור של התוכנית. שותפים למיזם גנים ובתי"ס, משפחות, מתנדבים ומוסדות קהילתיים ברחבי הארץ.

שיא המיזם לקראת שבוע הספר בחודש מאי, תערוכות כרזות ברחבי הארץ המבטאות את ההנאה שבקריאת ספרים וסיפורים. תוכלו לבחור להיות שותפים ליצירת הכרזות (פעילות להורים וילדים) או לארח בספרייה תערוכות כרזות של הגנים ובתי הספר תחת הכותרת "הסיפור שלי, הסיפור של כולנו".

פרטים ליצירת קשר ותמיכה:

חדוה כהן מנהלת פרויקטים מיוחדים ויח"צ בקרן גרינספון ישראל –  hedva@hgf.org.il

יוצאים לדרך: פתיחה חגיגית משותפת להורים וילדים – הסבר על היוזמה, קריאה חופשית של ספרים, המחזת סיפור, הכנת פתקי השראה לתלייה על לוח קיר: "סיפור בשבילי הוא…"

לקראת יום המשפחה: ערב סיפורי לילה-טוב, סדנת יצירה להכנת כרזות משפחתיות

לקראת פורים: מתחפשים לגיבורי סיפורים אהובים

לקראת פסח: מפגש או הכנת לקט סיפורי משפחה בסימן "והגדת לבנך"

לקראת שבוע הספר: הגשת כרזות הילדים/המשפחות, או כרזה משותפת

סוף הדרך! תצוגות של כרזות נבחרות במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ לקראת שבוע הספר.

יוזמה משותפת לקרן גרינספון ישראל ומכללת "שנקר – הנדסה.עיצוב.אמנות" הניבה סט כרזות לעידוד קריאה. סטודנטים בקורס מאייר-מעצב במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר איירו שלל כרזות בטכניקות שונות, אשר בהשראתן גובש המיזם הקהילתי "הסיפור שלי, הסיפור של כולנו".

לחצו כאן לתיאור מפורט של שיתוף הפעולה עם שנקר, לצפות בראיונות מוסרטים עם המאיירות הזוכות, ולהוריד את קבצי כל הכרזות.

רצוי לשלב את המיזם בתוכניות קיימות להורים וילדים בספריה, למשל: שעת סיפור, מפגשי הורים וילדים, מפגשים עם סופרים, הרצאות להורים ועוד.

 מומלץ להיעזר בחוברת "שעת סיפור" – מערכי מפגשי הורים וילדים סביב ספרי ספריית פיג'מה.

כדאי לחשוב על דרכים להעצים את יכולות ההורים להקריא ספרים ולספר סיפורים – אפשר להזמין מספרי סיפורים, לקיים סדנאות להורים ולשלב הורים מתנדבים בשעת סיפור לילדים.

אפשר ליצור יחד ספר של אוסף סיפורי משפחות, למשל: סבים וסבתות מספרות, חפץ שעובר במשפחה, חוויות משפחתיות סביב ספרים ועוד. (תבניות מעוצבות לסיפורי המשפחות ניתנות להורדה בראש העמוד > "כלים ומקורות השראה" .)

המיזם מעודד ומחזק את הקשרים בתוך הקהילה, ומאפשר מפגש חי עם הייחודיות של הקהילה שלכם.

מה מאפיין את הקהילה שלכם? אילו שיתופי פעולה אתם מקיימים עם הגנים ובתיה"ס, עם הרשות המקומית/אזורית, עם מתנדבים, עם מוסדות קהילתיים נוספים בסביבה?

אפשר להציע לגנים ובתי"ס לקיים פעילות בתוך הספריה:  מסיבות פיג'מה, סדנאות להכנת כרזות, שעת סיפור משפחתית, מפגשים עם סופרים ועוד.

כדאי לחבור לגורמים ברשות המקומית/האזורית, לערוך בספריה אירוע שיא ותערוכת כרזות של גנים ובתי"ס ויחד לבנות את הדרך הייחודית שלכם לפרסם בחוצות את החוויה הקסומה של ספרים וסיפורים!

כרזה היא…

לכרזה היבטים חזותיים ומילוליים. אפשר ליצור כרזה ממגוון חומרים: דפים וצבעים, קולאז' צילומים וציורים, צביעת אריחים, תפירת שמיכת טלאים, כרזה דיגיטלית במחשב, כרזה תלת-מימד מחומרים שונים… כיד הדמיון! ניתן להתייחס ביצירת הכרזה גם לסגנונות איור שונים שמאפיינים ספרי ילדים אהובים.

המסר של הכרזה יכול להתמקד בחוויית הקריאה המשותפת של הורים וילדים, לייצג סיפור אהוב, או לבטא פסיפס של חוויות או רגשות סביב ספרים וסיפורים. תוכלו להכין כרזות אישיות או משפחתיות, להגיש את כולן, לבחור יחד כרזה מייצגת או ליצור כרזה אחת משותפת לכל הקהילה שלכם.

טופס הגשה ופרטים נוספים יעלו לאתר בקרוב.

יש לפנות לחדוה כהן מנהלת פרויקטים מיוחדים ויח"צ בקרן גרינספון ישראל –  hedva@hgf.org.il

ריכזנו עבורכם מגוון רעיונות וכלים ליישום המיזם: כלים ומקורות השראה >>

לדף הראשי של המיזם